Anasayfa / Nasıl yapmalı / P24'ten “Sosyal Medya ve Habercilik’’ semineri

23 Mart

P24'ten “Sosyal Medya ve Habercilik’’ semineri

Punto24 bu kez “Sosyal Medya ve Habercilik” başlıklı seminerle Kocaeli Üniversitesi'ndeydi

 

Punto24 Bağımsız Gazetecilik Platformu, üniversitelerin iletişim, gazetecilik, radyo ve televizyon ve görsel sanatlar bölümlerinde, ‘’Nasıl Yapmalı’’ başlığı altında düzenlediği gazetecilik atölyelerinin bu yılki üçüncü seminerini Kocaeli Üniversitesi'nde “Sosyal Medya ve Habercilik” üzerine gerçekleştirdi.
 
Açık Toplum Vakfı’nın desteğiyle 22 Mart tarihinde Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi binasında gerçekleşen seminere iletişim ve radyo ve televizyon başta olmak üzere farklı bölümlerden otuz öğrenci katıldı.
 
Koordinasyonunu ve moderatörlüğünü Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Erkan Saka'nın gerçekleştirdiği atölyede çeşitli sosyal medya araçlarının sunduğu olanaklar ve bunları farklı alanlarda etkin yöntemlerle kullanarak hikâye anlatma gibi konular tartışıldı.
 
Aynı seminerde, Bilgi Üniversitesi Sosyal Kuluçka Merkezi'nden Kenan Dursun, masaüstü yayıncılığında kullanılabilecek araçları ve Habitat Derneği'nden iletişim uzmanı Şevket Uyanık'sa çevrimiçi gözetime karşı iletişim ve veri güvenliği sağlamak için kullanılabilecek yöntemleri tanıttı.
 
Atölyenin sonunda eğitmenler katılımcılara sosyal medya araçlarını kullanarak gerçekleştirebilecekleri bir görev verdi. Katılımcılara, bu görevi tamamlamaları için bir hafta süre verildi. Kazanan çalışma 200 Avro ile ödüllendirilecek.
 
Kocaeli Üniversitesi, geçtiğimiz hafta P24 Medya Kitaplığı’ndan çıkan ve ikinci baskısı geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen Ayrımcı Dile Karşı Habercilik Kılavuzu’nun yazarlarından Tayfun Ertan ve Yonca Poyraz Doğan'ı ayrımcı dil üzerine bir seminerde ağırlamıştı.
 
14 Nisan tarihinde Esenyurt Üniversitesi'nde “Video Belgesel Çekimi” ve 21 Nisan'da “Interaktif Yayıncılık” konulu atölyelerle devam edecek. (P24)
 

Etiketler: p24 , seminer , nasıl yapmalı , açık toplum vakfı , kocaeli üniversitesi

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design