Anasayfa / Nasıl yapmalı / P24’ten İstanbul ve Cumhuriyet Üniversitelerinde iki atölye

23 Şubat

P24’ten İstanbul ve Cumhuriyet Üniversitelerinde iki atölye

İÜ’deki “Sosyal Medya” atölyesini Hıdır Geviş, CÜ’deki “Polis-Adliye Haberciliği” atölyesini Doğan Akın yönetecek

P24 Bağımsız Gazetecilik Platformu’nun “Nasıl Yapmalı Gazetecilik Atölyeleri” serisi bu hafta İstanbul Üniversitesi ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde iki ayrı atölyeyle devam edecek.

25 Şubat’ta İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde ikinci sınıf öğrencilerinin katılımıyla yapılacak atölyenin konusu “Gazeteciler Sosyal Medyayı Nasıl Daha Etkin Kullanabilir?” 

VivaHiba.com’un kurucusu Hıdır Geviş’in moderatörlüğünde gerçekleşecek atölyede Erkan Saka, Aslı Tunç, Leyla Alaton ve Umut Katırcı konuşmacı olacaklar. Atölyenin bitiminde öğrencilere bir proje ödevi verilecek ve Geviş, Alaton, Saka, Tunç ve Katırcı’nın yapacağı değerlendirme sonunda en başarılı bulunan proje 250 avroluk bir ödül kazanacak.

26 Şubat Perşembe günü ise P24 ekibi yine Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’ne gidiyor. 

“Polis-Adliye Haberciliği” konulu atölyenin yönetimini P24 kurucusu ve T24’ün sahibi Doğan Akın gerçekleştirecek; atölyeye konuşmacı olarak İsmail Saymaz, Gökçer Tahincioğlu ve Kemal Göktaş katılacaklar.

Üç gazetecinin sunumlarından sonra öğrencilere yine 250 avro ödüllü bir proje ödevi verilecek ve ödüle değer bulunan çalışma Akın, Saymaz, Tahincioğlı ve Göktaş tarafından belirlenecek. 
 
Ödüllü projeler bu hafta yayınlanıyor
 
P24’ün İstanbul Üniversitesi’nde düzenlediği Haber Merkezlerinde Bir Gün, Veri Gazeteciliği Nasıl Yapılmalı ve Habercilikte Ayrımcılıkla Mücadele konulu atölyeler ile Cumhuriyet Üniversitesi’ndeki Haber Merkezlerinde Bir Gün atölyesinin ödüle değer bulunan projeleri bu hafta içinde P24 tarafından toplu halde yayınlanacak.

Atölyelerimize katılan bütün öğrenci arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyor, ödül kazananları tebrik ediyoruz. (P24)

Etiketler: p24 ,gazetecilik , seminer , istanbul üniversitesi , sivas , cumhuriyet üniversitesi ,punto24 , gazetecilik , seminer , iletişim fakültesi , sosyal medya , polis , yargı

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design