Anasayfa / Objective / BAŞVURULAR

20 Ocak

BAŞVURULAR

Başvurular, gazetecilik ve araştırmacılık alanında deneyimli uluslararası bir jüri tarafından, üç ay içinde değerlendirilecek ve seçilen projeler P24 tarafından duyurulacaktır.Objective Araştırmacı Gazetecilik Programı’na katılmak için hazırlayacağınız başvuru metninde, yapmayı teklif ettiğiniz araştırmanın kısa ve net bir tarifi olmalı.
 
Bu tarif, araştırmanın odağını, kullanacağınız malzemeleri, seyahat vb. planları, olası sonuçları, çalışmanın öngörülen uzunluğunu ve çalışmanın nihai halinin yayınlanmasını hedeflediğiniz tarihi içermeli.
 
Objective, yazılı metinler (haber, röportaj, yazı dizisi vb.) yanı sıra audio, video ve multimedya formatlarındaki çalışmaları da destekliyor.
 
Eğer mümkünse, araştırmanızın sonucunda ortaya çıkacak çalışmayı nerede yayınlamayı planladığınızı da başvurunuzda belirtiniz.
 
Gerek başvurular gerekse araştırma sonucunda ortaya konacak çalışmalar, bölge dillerinden herhangi birinde yapılabilir.
 
Başvurunuzda kısa özgeçmişiniz de yer almalıdır.
 
Ayrıca araştırmanızla ilgili ayrıntılandırılmış bir bütçe sunmalı, çalışmayı tamamlamak için ne kadar harcama yapmanız gerekeceğini yazmalısınız.
 
Objective, destek verdiği araştırmalar sonucunda ortaya çıkacak bütün çalışmaları proje sahibi gazetecinin tercih ettiği medya kuruluşuyla aynı anda ya da kendi seçeceği bir medya ortamında yayınlama ve ilk yayından sonra da, program kapsamında üretilen bütün çalışmaları ücretsiz olarak yayma ve dağıtma hakkına sahiptir.
 
Lütfen başvurularınızı, Objective Bölge Koordinatörü Yasemin Çongar’ın EditorObjective1@gmail.com adresine gönderiniz.
 
Başvurular, Niras/BBC Media Action ortaklığıyla oluşturulan, gazetecilik ve araştırmacılık alanında deneyimli uluslararası bir jüri tarafından, başvuru tarihinden itibaren üç ay içinde değerlendirilecek ve seçilen projeler P24 tarafından duyurulacaktır.
 Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design