Anasayfa / P24Blog / HAZAR GÖKÇEN ÖNEY

Eileen Gu/Gu Ailing olmak veya olmamak

ABD’de de birçok imkâna sahip olabilecek bir sporcunun Çin’i tercih etmesi bir sevgi ve nefret objesine dönüşmesine neden oldu.

16 Şubat

Çekik gözlü Çinli model tartışması

Çekik gözlü bir modelin reklamda yer alması, Çin’de neden sorun ediliyor, beğenilmiyor ve hattâ “rencide edici” bulunuyor?

17 Ocak

Bölgesel bakışla Kazakistan

Kazakistan örneği, Belarus, Ukrayna, Gürcistan, Ermenistan’daki gösteriler, Putin'in “Sovyet hayallerinin” sınırına gelindiğini yansıtıyor.

07 Ocak

Çin’de 2021 sürprizli sona erdi

Yakın zamanda The Guardian'da hakkında “Çin’in troll kralı” başlıklı profil yazısı çıkan Hu görevinden istifa ettiğini bir Weibo mesajı ile paylaştı

30 Aralık

Japonya Siyasetine Gençlik Aşısı

​47 yaşındaki Hokkaido kökenli Kenta İzumi'nin yükselişi çoğu yaşını başını almış erkeklerden oluşan kliklerde kırılma yaratabilir.

14 Aralık

Japonya’da Kishida dönemi

Japon siyasetine göre fazlasıyla uzun biçimde sekiz yıl başbakan kalan Shinzō Abe, 2020 sonbaharında başbakanlıktan ayrılmıştı.

15 Kasım

Ya Çin’in nüfusu düşerse?

2019’da 1,40 milyar olan nüfus, 2020’de 1,41 milyara çıkmış. Toplamda yükselişe rağmen, nüfus artış hızında bir düşüş söz konusu.

14 Mayıs

Kuzey Kore’den esen savaş rüzgârı

Kuzey Kore’nin silahsızlanması için Trump’ın ciddi adım atabileceğine inanç yoktu. Ancak Biden’ın sözünü tutan bir çizgi sürdürme iddiası var.

02 Mayıs

StopAsianHate/AsyalıNefretiniDurdur

Irkçılık kökenli nefret suçlarına yönelik soruşturmalara öncelik verilmesini amaçlayan bir yasa, ABD Senatosu’nda onaylandı.

27 Nisan

Vietnam’da değişmeden değişim vakti

97 milyona yakın nüfusta sadece 35 kişi COVID-19 dolayısıyla hayatını kaybetti ve 2500’e yakın vaka gözlendi.

17 Nisan

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design