Anasayfa / P24Blog / KARİN KARAKAŞLI

Arafta

Ruben isimli bateristin işitme duygunu kaybetmesiyle yaşadığı dramı anlatan Metalin Sesi filmi bana arafın umut ve kapan olduğu durumları düşündürdü.

18 Nisan

Lüzumsuzun anlamı

Serbest çağrışımla zıplayıp hoplayan nöronlar kim bilir hangi derinlerde saklanan bir ıvır zıvırı çıkarıp önüne bırakıverir.

11 Nisan

Gökkuşağı dersleri

Kimse kendi varlığının rahatsızlık unsuru ilan edilmesine izin vermez. Kimse yaşamak için icazet almaz.

04 Nisan

Görünür hisler

Görünmez kentlerin hepsine kadın isimleri verilmiştir. Eril iktidarın sabitliğine karşı devingen enerjinin karşılığıdır sanki bu tercih.

23 Mart

Beni bu havalar

Zorlu zamanlardan geçtikten sonra mucize kabilinden yeniden aşkı bulanların “İkinci bahar yaşıyorum” demesi boşa değil

13 Mart

Ev, evsiz, mahrem

Neokapitalist düzenin kentten uzaklaştırılmasını, kamu gözünden kaybolmasını istediği evsizlere destek çoğunlukla gönüllülerden geliyor

04 Mart

Şarkımızın hatrına

Yıkıntıların önünde baş ve saç açısı incelikle ayarlanmış selfie’ler çekerler. Sonra senin hikâyeni de inkâr ederler. Yıkılman bile yasakmış

28 Şubat

Devlet-şirket kayıtları

Bütün kişisel bilgilerimizin bu kadar kolay ulaşılır olmasında, hafızayı sarsan bir yan var. Hafıza bir türlü mahrem olamıyor.

20 Şubat

Biz, siz, onlar

Seslenemediğiniz gençlerden nasıl destek bekleyebilirsiniz? Onlara hitap edip eşitlikçi bir karşılaşmaya gitmeden neyi değiştirebilirsiniz?

07 Şubat

Işığınla hatırlan

Bazen Caravaggio’ya dönüşür, arka planı zifirî karanlık kılarak tek bir ışık kaynağından bir âna, dramatik kurgu içerisinden bakarız

29 Ocak

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design