Anasayfa / P24Blog / ÜMİT KIVANÇ

“Biz” derken kimi kastediyoruz?

Bugün hâlâ herkesi aynı zeminde varoluyor ve aynı geleceğe yürüyor saydığımız için kolayca “insanlık”tan söz edebiliyoruz. Bu yanıltıcı.

20 Nisan

Gazetecilik kendini yemekle meşgûl

Reklamla haberi içiçe geçirme, karşısındakinin reklamlığını okurdan gizleme gibi bir gazetecilik suçu olağan pratik haline getirildi.

11 Nisan

Hangi ligte oynayacağız?

Demokrasi ve hukukla hiç tanışmadığımızdan, bunların nasıl var edileceğini bilmiyoruz. Direnmeyi biliyor, yeni bir hayat kurmayı bilmiyoruz.

08 Nisan

Zamanımızın Kahramanı

Zamanımızın Kürşat’ı yeniden gözaltına alınırken, kendisinin sadece zevkine kokainci olmadığı “keşfi” bir iç güvenlik başarısı gibi sunuluyor.

28 Mart

Yapılan yapılınca yapılmış oluyor

Danıştay’a gitmek mi!? Vay canına! Analar ne aslanlar doğuruyor!..

21 Mart

Bunlar gidecek, kimler gelecek?

Muhalefet o kanlı yolda hükümdarın tahtıravanını taşımış olmanın bedelini ödemekten kaçınmadan yoğun bir eleştiri kampanyasına girişmeli

14 Mart

Dedemin tebessümü

İnsanlık, Orwell’in distopyasından geçerek Huxley’inkine yaklaşacak gibi görünüyor, işler egemenlerin istediği gibi giderse.

04 Mart

“Tıkanış: Kemal, Meral”

Muhalefet seçmeninde, bir yeniden düzenleniş atılımına can verecek kararlılığı yaratacak bir hedef ve yol tarifi kimler tarafından oluşturulacak?

02 Mart

Topluca Erbakan’ı anmak

HDP’nin öbür partilerin temsilcileriyle eş muamele göreceği bir platforma katılmasını anlıyorum. Ama şu sözlerin söylenmesi mecburî miydi?

28 Şubat

İktidarla aynı hatta muhalefet olur mu?

Ana akım muhalefeti oluşturan partilerin bugünkü iktidar koalisyonununkinden farklı yaklaşımı, görüşü, önerisi, tavrı var mı? Hangi konularda var?

13 Şubat

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design