Anasayfa / Yayınlarımız / "O Meslek Bunalımda"

03 Nisan

"O Meslek Bunalımda"

P24 Medya Kitaplığı'nın bir yayını olan Ümit Kıvanç'ın "O Meslek Bunalımda" kitabı artık çevrimiçi erişime açık...

Ümit Kıvanç'ın yazdığı ve P24 Medya Kitaplığı'nın beşinci kitabı olarak 2017'de yayımladığımız O Meslek Bunalımda: Gazeteciliğin Kendine, Neoliberalizm ve Sanal Âlemin Basına Ettikleri kitabının baskısı bir süre önce tükendi.

P24 Medya Kitaplığı’nın bütün diğer kitapları gibi gazetecilere, gazetecilik öğrencilerine, gazetecilik okullarının kütüphanelerine ücretsiz olarak ulaştırdığımız bu kitabı, Covid-19 salgınından korunmak için alınan önlemlerin çalışma ve eğitim hayatını etkilediği bu günlerde devam eden talebi karşılayabilmek için çevrimiçi erişime açma kararı aldık. Meslektaşlarımızın ve iletişim/gazetecilik eğitimi veren akademisyenlerin kitaba gösterdikleri ilgiye çok teşekkür ederiz.

Kitabın temel mesajının bir özeti niteliğindeki satırlarında, “’Gerçek-sonrası’ diye bir şey yok. ‘Alternatif olgu’ diye bir şey yok. Gerçeği bulmak, ona sahip olmak diye bir şey de yok. Hakikat arayışı var. Gazetecilik hakikat arayışında insanın elfeneri, dürbünü, büyüteci olsun. Bazen çapası, kazması, bazen defteri kalemi olsun” diyen Ümit Kıvanç'ın dileğine katılarak, iyi okumalar diliyoruz.

O Meslek Bunalımda kitabına bu linkten erişebilirsiniz.
 


 

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design