Anasayfa / Yazarlar / Acemi prens ile cingöz politikacı

04 Eylül

Acemi prens ile cingöz politikacı

Ehud Barak, Epstein’in şirketinin de ortak olduğu girişime başka kimlerin para yatırdığını, “özel girişim, doğru olmaz” diyerek açıklamadı

Her yere yayılmış fotoğraftaki o. 16-17 yaşındaki Virginia’nın beline sarılmış, hafif şaşkın, hafif sevinçli, azıcık saftoroz, azıcık hinoğluhin adam, Birleşik Krallık kraliyet ailesinden York Dükü Prens Andrew. Virginia, onunla Londra’da Ghislaine Maxwell’in dairesinde, Epstein’in New York’taki evinde ve Virgin Adaları’ndaki özel adasında cinsel ilişkiye girdiğini iddia ediyor. Üçüncüsü, başka küçük kızların da bulunduğu bir âlemdeymiş, iddiasına göre.Andrew’in “Lolita Express”e sık sık bindiği sır değil. Epstein’in Manhattan’daki evine sık sık gittiği, kötü adamımızla birlikte Central Park gezintileri yaptığı da. Bol bol fotoğraflanmışlar. Esas rahatsız edici olan, prensin misafirliklerinin Epstein’in “3. derece cinsel saldırgan” olarak kayda geçişinden sonra da sekteye uğramayışı. Epstein’in küçük siyah defterini çalıp mağdur avukatlarına satmaya kalkan uşak Juan Alessi’ye göre prens, Palm Beach’teki evin de müdavimlerindendi.

Epstein’i Andrew ile tanıştıran, İngiltere’den gelme Ghislaine Maxwell. Nerede ne zaman tanışmışlar dersiniz? Trump’ın Mar-a-Lago’sunda, 2000 yılı başlarında. Aynı yıl Maxwell, eski eşi Sarah Ferguson’la yakın dost olduğu prensi Rus modellerle dolu bir Manhattan kokteyl partisine götürmüş.

Maxwell’in eski eşine değişik eğlence imkânları sunduğu dostu York Düşesi Sarah Ferguson’la da ilişkisini kesmediği anlaşılıyor. Muazzam miktarlara ulaşmış borçlarını kapatmak için Ferguson’ın Epstein’dan 15 bin Sterlin borç almasını sağladı. Skandal patladıktan sonra Ferguson, Epstein'ın marifetleri hakkında bilgisinin olmadığını ileri sürdü. “Borcumu ne zaman ödeyebilirsem ödeyeceğim ve onunla bir daha hiçbir işim olmayacak,” dedi.

Maxwell sayesinde Epstein yalnız Prens Andrew’la tanışıp onun eski eşine borç vermekle kalmadı. Kraliçenin Norfolk’taki evi Sandringham’da bir haftasonu konuk oldu. 2000 Haziran’ında kraliçenin Windsor’daki doğumgününe [ http://www.redicecreations.com/article.php?id=1895 ] davetliydiler. Aynı anda Andrew’nun 40., Prenses Ann’in 50., Prenses Margaret’in 70., Prens William’ın 18. doğumgünleri kutlanacaktı. Epstein’in kraliçeye para konularında danışmanlık yaptığı da söylendi.

Arap Baharı’nın ilk bombası Tunus isyanı patlamadan az önce Tunus diktatörünün oğlunu ağırlamakla meşgûl olan, ayaklanmayla devrilen Libya diktatörü Kaddafi’nin oğlu Seyfülislâm’ın ahbabı Prens Andrew, anlaşılan herkesle kolay samimi olan bir soylu. Evindeki yemeklerde Epstein onu konuklarına “Andy” diye tanıştırırdı.

“Andy”, Ghislaine Maxwell ile de hayli yakın dosttu. New York’ta başbaşa yemekler yiyecek, kimi zaman elele görülecek kadar. Magazinciler, bunlara rağmen ikisi arasında “romantik ilişki” olmadığı kanısında. Maxwell’in prens için “çok daha önemli” olduğu iddiasındalar. Kırkını devirmekte olan, boşanmış, paraya para demeyen ama onunla hayatına nasıl renk katacağını bilemeyen, içkiyle arası olmayan bir adamı, hiç tanımadığı, heyecanlarla dolu bir dünyaya sokuyordu Maxwell, onlara göre. Kadının gönlüyse hâlâ eski sevgilisi olan patronundaydı.

2000 Şubat’ında Trump’ın Mar-a-Lago’suna gitmişler, prens birçok kadınla dans etmiş, şampanya açtırmıştı. New York’a döndüklerinde beraber Ralph Lauren’in defilesindeydiler. Birkaç ay sonra Manhattan’da “fahişeler ve köleler” temalı partiye katıldılar. Ghislaine Maxwell sokakta takılan seks işçisi gibi giyinmişti, Andrew takım elbiseliydi.

2000 Aralık ayında, Ghislaine Maxwell’in 40. yaşgünü için Andrew ona sürpriz parti düzenledi, Epstein de katıldı. “Çift, prensin en yakın dostları olmuşa benziyordu,” diye yazdı, Daily Mail için bir Ghislaine Maxwell dökümü hazırlayan Richard Pendlebury. “Nasıl bir yanlış karar felaketi!”

Bu tür yanlış kararlar hovardalığa vurmuş fakat işin acemisi erkekleri nerelere sürüklerse, prens de oralara sürüklendi. Kraliyet ailesi Noel yemeği için toplandığında prens onlardan ayrılıp Jeffrey ve Ghislaine ile birlikte yılbaşı kutlamaya, Tayland’a (Phuket) gitti. Sonuç, lüks bir yatta, günbatımı fonunda, üstsüz genç kadınlarla çevrelenmiş halde fotoğrafının yayılması oldu.

Andrew’la ilgili son haber, Epstein’in Manhattan’daki evinden çıkarken çekilmiş fotoğrafının yayımlanması. Fotoğrafın tarzı, evin hep izlendiğini, giren çıkan herkesin uzun zamandır görüntülenmekte olduğunu gösteriyor.

İsrail’in eski başbakanı (1999-2001) ve savunma bakanı (2007-2013) Ehud Barak da takibe takılanlar arasında.
 
Ehud Barak
 
Barak, aktif siyasetin yanısıra ekonomide de varlık göstermek, kendine iş kurmak istedi: “Som (AB) 2015”. Acil servislere video-ses ileten ve mesajın gönderildiği yeri saptayan ve güvenilirlik derecesine dair de yorum yapan bir ileri iletişim sistemi. Ne ilginç ki, Jeffrey Epstein daha kuruluşunda bu şirkete ortak olmuştu. Daha da ilginç ki, hissedarlar arasında ismi yoktu, ama yatırımın “büyük bir bölümünü” finanse etmişti. Barak, “yatırımcılara dair ayrıntıları açıklamam” dediği için bilemiyoruz. Ama iki adamın başka ilişkileri de bulunduğunu biliyoruz. Haaretz’de Gidi Weitz’ın yazdığına göre, Wexner Vakfı’ndan Barak’a 2004’te “bir araştırma için” 2,3 milyon dolar para aktarılmış olması gibi.

Miami Herald’da Julie Brown, “Eski başbakanla ilişkileri araştırılırken Epstein skandalı İsrail’de patladı” başlıklı bir haber yaptı. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, yeni bir parti (İsrail Demokratik Partisi) kurup kendisine karşı yarışa giren Barak’ın, Les Wexner (Victoria’s Secret) ve Epstein ile ilişkilerini ifşa eden bir video hazırlatmıştı. Barak ile Epstein’in yıllara yayılmış yakın dostluklarından Brown da sözediyordu. Bu arada, Barak’ın servetini nasıl edindiği gibi de bir merak konusu vardı.

The Times Of Israel’de yeralan habere göre, Ehud Barak Facebook sayfasından açıklama yapıp, Epstein bağlantılı bir firmanın kendi şirketinde sınırlı ortaklığı olduğunu kabul etti, pedofili ağı skandalı patlak verince avukatlarına talimat verdiğini, Epstein’in şirketini ortaklıktan çıkarmanın yolunu bulmalarını istediğini açıkladı.

Ancak Barak ne olursa olsun, cinsel suçlu biriyle ilişki kurmuş durumdaydı. TV’de, “Fuhşa teşvikten cezasını yatıp çıkmıştı,” diye savundu kendini. “İddianamede kızın küçük yaşta olduğu yazılı değildi.” Haklıydı. Yazılı değildi. Ama “kız” -üstelik pek çok kız- küçük yaştaydı. Barak, onunla ilişki kuran yalnız ben değildim ki, dedi, saydı: “öndegelen ABD üniversitelerinin başkanları, dünyanın öndegelen hayırseverleri, Nobel ödülü sahipleri, Obama yönetiminden bakanlar, bakan yardımcıları, Trump yönetiminin merkezî şahsiyetleri…” İsrailli siyasetçi, zengin kötü adamı kollamak üzere geliştirilmiş her aracı kendini kurtarmak üzere kullanıyordu: “Bizzat Amerikan sistemi onu istenmeyen adam ilan etmedi ki!” dedi. “Trump yönetiminin şimdi istifa eden bakanı [Alex Acosta] olayın savcısıydı ve ihmali olduğunu kabul etti - siz de kalkmış benim yanlış yaptığımı söylüyorsunuz!”

Barak, Epstein’in şirketinin de ortak olduğu girişime başka kimlerin para yatırdığını, “özel girişim, doğru olmaz” diyerek açıklamadı. Kendisinin derhal soruşturulmasını isteyen Netanyahu’ya cevap olarak, “Araştırmanıza gerek yok, itiraf ediyorum,” dedi. “Epstein’e de ona da ikinci bir şans verdim. İkisi de gırtlaklarına kadar suça batmış durumdalar.”

Şimdi Fransız “model ajanı” Jean Luc Brunel’den sözedeceğiz. Kendisi MC2 diye bir model ajansının kurucularından. Brunel, Epstein kadar olmasa da, pek kabiliyetli bir kimse. Ve muhtemelen, üstüne gidilirse, bizi bir pedofili ağı skandalının tozu dumanı arasından uçlarını gösteren, mankenlik-modellik şemsiyeli uluslararası tezgâha götürebilecek biri.

Brunel’in ajansının Tel Aviv’de şubesi var.

"Bir Erkeklik ve Zenginlik Öyküsü" yazı dizisinde önceki bölümler:
1- Çünkü bu “onların” hikâyesi
 
2- Hepsi aynı şeyleri anlatıyordu
3- Polisler, savcılar, avukatlar
4- Anlaşma ve ayrıcalıklı hapislik
5- Zenginler hapiste nasıl yaşar?
6- Tam CEO'nun aradığı tip!
7- Dolandırıcıyı dolandırmak
8- Kirli çamaşır defilesi
9- Wexner's Secret
10- Wexner's Secret 2
11- Kaynağı belirsiz servet
12- “Madame”: Ghislaine Maxwell

13- “Evin hanımı”nın rolleri
14- Virginia: Modern zaman kölesi
15- Zayıf yerinden yakalamak
16- Ekip: Avcılar, asistanlar
17- Sosyete, mutfak, uşak ve kız
18- Clinton, Trump, uçaklar, kızlar


Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?
  10 Eylül 2016'da gözaltına alındı  
  22 Eylül 2016'da serbest bırakıldı  
  23 Eylül 2016'da tutuklandı  
  4 Kasım 2019'da hükümle serbest bırakıldı  
  12 Kasım 2019'da gözaltına alındı  
  13 Kasım 2019'da tutuklandı  

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design