Anasayfa / Güncel / P24 ve Medyapod’dan İstanbul’da podcast atölyesi

10 Ekim

P24 ve Medyapod’dan İstanbul’da podcast atölyesi

P24 ve Medyapod, Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi’nde 19-20 Ekim’de iki günlük podcast atölyesi düzenleyecek, Katılım ücretsiz

Türkiye’de henüz yaygınlaşmasa da dünyada podcast yayıncılığı hızla artıyor. Podcastler, işitsel yayıncılığı her an erişilebilir kılarak birçok ülkede yeniden popüler hale gelmesini sağladı. Üretim maliyetinin görece düşük olması da podcastlerin birçok farklı alanda benimsenmesine neden oldu.

Bağımsız Gazetecilik Platformu (P24), Türkiye’de podcast yayıncılığının öncülerinden Medyapod ortaklığında Cumartesi 19 ve Pazar 20 Ekim tarihlerinde Friedrich Naumann Vakfı’nın (FNST) desteğiyle İstanbul’da bir Podcast atölyesi düzenliyor. Gazeteciler, sivil toplum kuruluşları çalışanları, iletişim, gazetecilik, radyo ve televizyon bölümleri öğrencilerinin katılabileceği atölyeye başvurular ücretsiz, katılım üst sınırı ise 15 kişi.

İlkan Akgül ve Uraz Kaspar tarafından verilecek eğitimde Cumartesi günü “Dinlemek neden önemli”, “Sesin hayatımızda ne gibi etkileri var”, “Neden podcast yapmalıyız”, Podcast’i diğer formatlardan ayıran ne” gibi sorulara cevaplar arayacağız, podcast yayıncılığının bugününü ve geleceğini irdeleyeceğiz. Pazar günü ise uygulamalı bir çalışmayla nitelikli bir yayın çıkarabilmek için izlenecek yol ve yöntemler sunulacak. Eğitmenler, podcast yapmak için her bütçeye uygun ekipman ve yazılım önerilerinde de bulunacak.

Katılımcılara atölye sonunda birer sertifika verilecek.

Atölye, her iki gün saat 11:00 ve 16:00 arasında gerçekleşecek. Çalışmaya bir saat öğle molası verilecek. Başvuru formunu dolduranlara tarafımızdan geri dönüş yapılacak.

(Boş kontenjanımız kalmadığından şu an için yeni başvuru alamıyoruz. İlginiz ve anlayışınızdan dolayı teşekkür ederiz.)

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?
  10 Eylül 2016'da gözaltına alındı  
  22 Eylül 2016'da serbest bırakıldı  
  23 Eylül 2016'da tutuklandı  
  4 Kasım 2019'da hükümle serbest bırakıldı  
  12 Kasım 2019'da gözaltına alındı  
  13 Kasım 2019'da tutuklandı  

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design