Anasayfa / Medya izleme / Türkiye’de Basın ve İfade Özgürlüğü - 188

30 Aralık

Türkiye’de Basın ve İfade Özgürlüğü - 188

Gazeteciler Kemal Özer, İdris Sayılğan yine tahliye edilmedi; Metin Akpınar, Müjdat Gezen bir televizyon programındaki sözleri nedeniyle ifade verdi


Evrensel gazetesinin Tunceli muhabiri Kemal Özer’in “terör örgütü üyeliği” suçlamasıyla tutuklu olarak yargılandığı davanın dördüncü duruşması 28 Aralık günü Tunceli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

 

Özer duruşmada yaptığı savunmada, daha önce benzer bir iftira sebebiyle tutuklu kaldığı davadan beraat ettiğini belirtti ve üzerine atılan iftiralardan dolayı tutuklu bulunduğu davadan beraatini ve tahliyesini talep etti.

 

Özer’den sonra söz alan avukatları da uzun tutukluluk süresine dikkat çekti.

 

Duruşmaya verilen aranın ardından ara kararını açıklayan mahkeme, 4 Eylül 2017’den bu yana tutuklu bulunan Özer’in tutukluluğuna devam kararı vererek davayı 21 Ocak 2019 tarihine erteledi.

 

Twitter kullanıcısına “dinî değerleri aşağılama” suçlamasıyla ceza

 

Twitter’da “Allah C.C.” adlı hesabın kullanıcısı olan E.P., hakkında bir şikâyet üzerine “dinî değerleri aşağılama” iddiasıyla açılan davada hapis cezasına çarptırıldı.

 

Muş 3. Asliye Ceza Mahkemesi, E.P.’ye “dinî değerleri aşağılama ve yayın organlarında paylaşma” suçlamasıyla 11 ay 20 gün hapis verdi. Ceza 7 bin TL para cezasına çevrildi.

 

TTB Merkez Konseyi davasında 11 hekim için ceza talep edildi

 

Türkiye’nin Afrin’e yönelik askerî operasyonu sırasında yayımladıkları savaş karşıtı bildiri nedeniyle haklarında dava açılan Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyelerinin yargılanmasına 27 Aralık günü başlandı.

 

TTB Merkez Konseyinin eski başkanı Raşit Tükel dâhil 11 eski ve mevcut üyesi davada “terör örgütü propagandası yapmak” ve “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlamalarıyla yargılanıyor.

 

Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuksuz yargılanan Raşit Tükel, Sezai Berber, Sinan Adıyaman, Selma Güngör, Şeyhmus Gökalp, Hande Arpat, Ayfer Horasan, Taner Gören, Funda Obuz, Yaşar Ulutaş ve Nazım Yılmaz ile avukatları katıldı.

 

Duruşmada savunmaların ardından mütalaasını açıklayan savcı, hekimlerin TCK'nın 216. maddesi uyarınca 6 yıla kadar hapisle cezalandırılmalarını talep etti. Savcı ayrıca sanıklardan Hande Arpat’ın sosyal medya paylaşımları nedeniyle “zincirleme olarak terör örgütü propagandası yapmak” suçlamasıyla 13 yıla kadar hapsini istedi. Savcı mütalaasında hekimlerin 1 Eylül 2016’daki açıklamalarıyla “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçunu işlediklerini, “Zeytin Dalı Harekatı”na ilişkin 24 Ocak 2018'deki açıklamalarıyla ise bu suçu ikinci kez işlediklerini iddia etti.

 

Duruşma sonunda ara kararını açıklayan mahkeme, sanıklara savunma için süre vererek davayı 20 Mart 2019 tarihine erteledi.

 

Pelin Ünker “kamu görevlisine hakaret” suçlamasıyla hâkim karşısına çıktı

 

Gazeteci Pelin Ünker, Cumhuriyet gazetesinde kaleme aldığı “Paradise Papers” konulu haber dizisi nedeniyle hakkında “kamu görevlisine hakaret” suçlamasıyla açılan davanın 27 Aralık günü İstanbul’daki Anadolu 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmasında hâkim karşısına çıktı.

 

Duruşma sonunda ara kararını açıklayan hâkim, müşteki Binali Yıldırım ve oğullarının müdahale taleplerini kabul ederek esas hakkında savunmaların hazırlanması için davayı 8 Ocak 2019 tarihine erteledi.

 

P24 tarafından izlenen duruşma ile ilgili habere bu bağlantıdan ulaşılabilir.

 

Gazetecilerin “Cumhurbaşkanına hakaret” davası Ocak ayına ertelendi

 

Yazar Perihan Mağden ve gazeteciler Tunca Öğreten, Orhan Şahin ve Mehmet Çağlar Tekin’in “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine 27 Aralık günü devam edildi.

 

Mağden’in Eylül 2015’te Diken haber sitesinin o dönemki editörü Öğreten’e verdiği bir mülakattaki sözleri gerekçesiyle açılan davada, Mağden ve Öğreten ile birlikte, mülakata Yurt gazetesinin internet sitesinde de yer verilmesi gerekçesiyle gazetenin o dönemki yöneticileri olan Şahin ve Tekin de yargılanıyor.

 

Davanın İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen 12. duruşmasının sonunda ara kararını açıklayan mahkeme, esas hakkında savunma için süre talebinde bulunan avukatların talebini kabul ederek davayı 10 Ocak 2019 tarihine erteledi.

 

Nuri Akman ve 25 kişi için “örgüt üyeliği” suçlamasıyla ceza talep edildi

 

Gazeteci Nuri Akman’ın İnönü Üniversitesi’nden 25 öğrenci ile birlikte “örgüt üyeliği” suçlamasıyla tutuksuz olarak yargılandığı davanın görülmesine 27 Aralık günü Malatya’da devam edildi.

 

Duruşmada mütalaasını sunan savcı, Akman ve 25 öğrencinin “örgüt üyeliği” suçlamasıyla üst sınırdan cezalandırılmasını talep etti.

 

Malatya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya sanıkların hiçbiri katılmadı. Heyet değişikliği nedeniyle önceki duruşma tutanaklarının okunmasıyla başlayan duruşmada, gizli tanık beyanları alınarak dosyaya eklendi.

 

Sonrasında mütalaasını sunan savcı, öğrenciler tarafından valilik izniyle kurulan İnönü Üniversitesi Özgür Öğrenci Derneği’nin (ÖZÖ-DER) bir “örgüt kurumu” olduğunu, öğrencilerin üniversitede gerçekleştirdiği basın açıklamalarının ise “örgüt talimatıyla” yapıldığını iddia etti.

 

Savcı Akman için ise “örgütün basın komitesinde” yer aldığı suçlamasında bulundu. Kobanê ve sokağa çıkma yasağı ilan edilen merkezlerden geçilen haberler ve sosyal medya paylaşımlarını suçlamalara gerekçe gösteren iddia makamı, Akman’ın da “örgüt üyeliğinden” cezalandırılmasını istedi.

 

Mahkeme karar için duruşmayı 7 Mart 2019 tarihine erteledi.

 

Akman, 25 öğrencinin tutuklandığı soruşturma dosyasında ismi yer aldığı için 2 Şubat 2016 tarihinde Malatya Cumhuriyet Savcılığı’na ifade vermeye gitmiş, sevk edildiği mahkemece “örgüt üyeliği” iddiasıyla tutuklanmıştı. İddianamede, Akman’ın yaptığı haberler, çektiği fotoğraflar ve sosyal medya paylaşımları ile üniversitede kurulan öğrenci derneğince yapılan basın açıklamaları ve etkinlikler suçlamalara gerekçe olarak gösterilmişti. Akman, davanın ilk duruşmasının görüldüğü 18 Temmuz 2016 tarihinde tahliye edilmişti.

 

Dört Barış Akademisyenine hapis cezası verildi

 

Barış için Akademisyenler’in 2016 yılında yayımladığı bildiriyi imzaladıkları gerekçesiyle “terör örgütü propagandası” ile suçlanan akademisyenlerin yargılandığı davaların görülmesine bu hafta da devam edildi.

 

27 Aralık günü İstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesi’nde duruşması görülen akademisyen Z.Ç. ve aynı gün İstanbul 28. Ağır Ceza Mahkemesi’nde duruşmaları görülen E.A. ve Ayten Zara 15’er ay hapis cezasına çarptırıldı ve cezalarda hükmün açıklanması geri bırakıldı.

 

25 Aralık günü ise yine İstanbul 28. Ağır Ceza Mahkemesi’nde duruşması görülen akademisyen D.Ü.’ye 15 ay hapis cezası verildi ve hükmün açıklanması geri bırakıldı.

 

Gazeteci Şirin Kabakçı tahliye edildi

 

Kapatılan Zaman gazetesinin Konya temsilcisi Şirin Kabakçı’nın “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlamasıyla tutuklu olarak yargılandığı davanın dördüncü duruşması 26 Aralık 2018 günü İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

 

Duruşma sonunda ara kararını açıklayan mahkeme, dava kapsamında 19 aydır tutuklu bulunan Kabakçı’nın tahliye edilmesine karar verdi.

 

P24 tarafından izlenen duruşma ile ilgili habere bu bağlantıdan ulaşılabilir.

 

Nazlı Ilıcak’a “cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla ceza

 

Şubat ayında “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilen gazeteci Nazlı Ilıcak, hakkında sosyal medya üzerinden “Cumhurbaşkanına hakaret ettiği” iddiasıyla açılan davada hapis cezasına çarptırıldı.

 

Anadolu 53. Asliye Ceza Mahkemesi’nce görülen davada Ilıcak 23 Şubat 2016 tarihli bir Twitter mesajı nedeniyle yargılanıyordu.

 

Davanın 26 Aralık 2018 günü görülen duruşmasına Ilıcak tutuklu bulunduğu Bakırköy Cezaevi’nden SEGBİS ile katılırken Ilıcak’ın avukatı mahkemede hazır bulundu.

 

Duruşmada söz alan Ilıcak, hakkında “cumhurbaşkanına hakaret” suçundan daha önce herhangi bir dava açılmadığını anlattı. Suçlama konusu tweeti başkasına cevap olarak yazdığını belirten Ilıcak, Twitter’da en fazla 140 karakterle yazı yazıldığını, bu nedenle tüm düşüncelerini aktaramadığını ifade etti. Ilıcak beraatini talep ederek savunmasını tamamladı.

 

Duruşma sonunda hükmünü açıklayan mahkeme, Ilıcak’ı “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla 1 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırdı.

 

Yasin Kobulan “propaganda” suçlamasıyla hâkim karşısına çıktı

 

Mezopotamya Ajansı (MA) muhabiri Yasin Kobulan hakkında “zincirleme şekilde örgüt propagandası yapmak” suçlamasıyla açılan davanın ilk duruşması 26 Aralık günü İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

 

Duruşmada esas hakkında mütalaasını sunan savcı, Kobulan’ın “zincirleme şekilde örgüt propagandası yapmak” suçundan cezalandırılmasını talep etti.

 

Mahkeme, esas hakkında mütalaaya karşı savunmaların hazırlanması için ek süre vererek davayı 8 Mart 2019 tarihine erteledi.

 

P24 tarafından izlenen duruşma ile ilgili habere bu bağlantıdan ulaşılabilir.

 

İdris Sayılğan yine tahliye edilmedi

 

İki yılı aşkın süredir tutuklu bulunan gazeteci İdris Sayılğan, “terör örgütü üyeliği” iddiasıyla yargılandığı davanın 24 Aralık günü görülen beşinci duruşmasında da tahliye edilmedi.

 

Muş 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşma sırasında salonda çok sayıda üniformalı polisin de izleyici sıralarında oturması dikkat çekti.

 

P24 tarafından izlenen duruşma ile ilgili habere bu bağlantıdan ulaşılabilir.

 

Metin Akpınar ve Müjdat Gezen ifade verdi

 

Oyuncular Metin Akpınar ve Müjdat Gezen, Halk TV’de katıldıkları bir programdaki sözleri nedeniyle açılan soruşturma kapsamında 24 Aralık günü ifade verdi.

 

Haklarında Halk Arenası adlı programdaki sözleri nedeniyle soruşturma açılan ve gözaltına alınan Akpınar ve Gezen, İstanbul’daki Anadolu Adliyesi’nde yaklaşık 1,5 saat süren savcılık sorgularının ardından adlî kontrol talebiyle sevk edildikleri mahkemece haftada bir gün karakolda imza verme şartıyla serbest bırakıldı. Ayrıca her iki sanatçıya da yurtdışına çıkış yasağı konuldu.

 

Avusturyalı gazeteci Max Zirngast serbest bırakıldı

 

Eylül ayında “terör örgütüne üye olmak” iddiasıyla Ankara’da tutuklanan Avusturyalı gazeteci Max Zirngast 24 Aralık günü serbest bırakıldı.

 

Ankara 26. Ağır Ceza Mahkemesi, Zirngast’a yurt dışına çıkış yasağı getirdi.

 

Almanya merkezli “re:volt” adlı derginin çalışanı ve Toplumsal Özgürlük gazetesinin yazarı olan Zirngast ile birlikte tutuklanan Toplumsal Özgürlük Partisi kurucu meclis üyeleri Mithatcan Türetken ve Hatice Göz’ün de serbest bırakıldığı öğrenildi.

 

“TKP (Türkiye Komünist Partisi)/Kıvılcım örgütüne üye olmakla” suçlanan Zirngast’ın yargılanmasına 11 Nisan 2019 tarihinde devam edileceği bildirildi.

 

Tutuklu gazeteci Parlak için afiş asan kardeşine para cezası

 

Tutuklu gazeteci Ferhat Parlak için adalet talebiyle afiş asan kardeşi Serhat Parak’a Kabahatler Kanunu uyarınca para cezası kesildi.

 

21 Aralık günü afişleri astığı sırada “halkı galeyana getirmek” ve “örgüt propagandası yapmak” gerekçeleriyle gözaltına alınan Serhat Parlak, para cezası kesildikten sonra aynı gün serbest bırakıldı.

 

Ferhat Parlak, Silvan Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açtığı bir soruşturma kapsamında hakkında bir iddianame olmaksızın 9 aydır tutuklu bulunuyor.

 

Cezaevindeki gazeteciler ve medya çalışanları listesi

 

P24, açık kaynaklardan derlediği bilgiler ışığında oluşturduğu cezaevindeki gazeteciler ve medya çalışanları listesini güncelledi.

 

Max Zirngast ve Şirin Kabakçı’nın tutuklu bulundukları cezaevlerinden tahliye edilmeleri ve açık kaynak taraması sırasında ulaşılan diğer yeni bilgiler ışığında güncellenen listeye göre, 28 Aralık 2018 tarihi itibariyle Türkiye’de en az 161 gazeteci ve medya çalışanı tutuklu veya hükümlü olarak cezaevinde bulunuyor.

 

Ayrıntılı listeye bu bağlantıdan erişilebilir.

 

1    Abdulkadir Turay, DİHA muhabiri

2    Abdullah Dirican, Zaman gazetesi yurt haberleri editörü

3    Abdullah Kaya, DİHA muhabiri

4    Abdullah Kılıç, Habertürk

5    Abdullah Özyurt, Zaman gazetesi muhabiri

6    Abdulvahap İş, serbest gazeteci

7    Adil Demirci, ETHA muhabir

8    Ahmet Altan

9    Ahmet Feyzullah Özyurt

10    Ahmet Memiş, gazeteci, Haberdar internet sitesi

11    Ahmet Metin Sekizkardeş, Zaman gazetesi

12    Ahmet Yavaş, TRT (Erzurum)

13    Ali Ahmet Böken, TRT Haber koordinatörü

14    Ali Akkuş, eski Zaman gazetesi yayınlar editörü

15    Ali Aşikar, Azadiya Welat

16    Ali Babür Boysal, Zaman gazetesi tasarımcı

17    Ali Ünal, Zaman köşe yazarı

18    Ali Yüce, TRT Radyosu yayın şefi

19    Arafat Dayan, Demokratik Ulus eski yazı işleri müdürü

20    Aslı Ceren Aslan, Özgür Gelecek yazı işleri müdürü

21    Atilla Taş, Meydan köşe yazarı

22    Ayşe Nazlı Ilıcak, Yarına Bakış gazetesi yazarı

23    Ayşenur Parıldak, Haberdar ve Zaman

24    Aytekin Gezici, gazeteci-yazar

25    Aziz İstegün, Diyarbakır Zaman bölge temsilcisi

26    Bayram Kaya, Zaman muhabiri

27    Beytullah Özdemir, Zaman gazetesi Düzce temsilcisi

28    Burçin Dokgöz, Çorum eski Zaman ve Cihan muhabiri

29    Cemal Azmi Kalyoncu, Gazeteci ve Yazarlar Vakfı

30    Cemal Tunç, Gün Matbaa çalışanı

31    Ceren Taşkın, Hatay Ses gazetesi

32    Cuma Ulus, Millet Gazetesi yayın koordinatörü

33    Cumali Çaygeç, TRT Şeş haber müdürü

34    Cüneyt Seza Özkan, Samanyolu TV haber yönetmeni

35    Çetin Kurşun, Azadiya Welat

36    Doğan Baran, Odak dergisi sahibi, yazı işleri müdürü

37    Emin Demir, serbest gazeteci

38    Emre Soncan, eski Zaman savunma muhabiri

39    Ercan Gün, Fox TV haber editörü

40    Erdal Süsem, Eylül dergisi editörü

41    Erdal Şen, eski Meydan gazetesi yazı işleri müdürü

42    Erdoğan Zamur, Gün Matbaa çalışanı

43    Erol Yüksel, TRT Haber Dairesi başkan yardımcısı

44    Erol Zavar, Odak dergisi sahibi ve yazı işleri müdürü

45    Fahri Öztoprak, Cihan/Zaman Samsun muhabiri

46    Faruk Akkan, Cihan Haber Ajansı

47    Ferhat Çiftçi, Azadiya Welat gazetesi Gaziantep temsilcisi

48    Ferhat Parlak, Silvan Mücadele gazetesi sahibi

49    Fevzi Yazıcı

50    Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Türksolu gazetesi yazarı

51    Gurbet Çakar, Hevi Kadın dergisi

52    Gültekin Avcı

53    Habip Güler, Eski Zaman muhabiri

54    Hakan Aksel, TRT yapımcı-yönetmen

55    Hakan Ergün, Azadiya Welat ve Özgür Gündem dağıtımcısı

56    Hakan Taşdelen

57    Halil İbrahim Mert, TRT (Erzurum)

58    Hamit Dilbahar, Azadiya Welat gazetesi yazarı

59    Hamza Günerigök, TRT spikeri

60    Hanım Büşra Erdal, eski Zaman muhabiri ve köşe yazarı

61    Hasan Bozkurt, Bugün gazetesi muhabir

62    Hasan Duman, Özgürlükçü Demokrasi dağıtımcı

63    Hasan Hüseyin Örs, TRT eski yapım-yayın görevlisi

64    Hasan Taşar, TRT eski Ankara muhabir

65    Hatice Duman, Atılım gazetesi sahibi ve yazı işleri müdürü

66    Haydar Ergül, Demokratik Modernite dergisi editörü

67    Hicran Ürün, Özgürlükçü Demokrasi editörü

68    Hidayet Karaca, Samanyolu Yayın Grubu başkanı

69    Hüseyin Aydın, Cihan muhabiri

70    İbrahim Halil Öztürkeri, TRT eski yapım-yayın görevlisi

71    İdris Okur, Cihan Haber Ajansı Çorum muhabiri

72    İdris Sayılgan, DİHA

73    İdris Yılmaz

74    İhsan Sinmiş, Gün Matbaa çalışanı

75    İhsan Yaşar, Özgürlükçü Demokrasi imtiyaz sahibi

76    İrfan Karaca, Gün Matbaa çalışanı

77    İshak Yasul, Özgürlükçü Demokrasi sorumlu yazı işleri müdürü

78    İsmail Çoban, Azadiya Welat eski yazı işleri müdürü

79    İsmail Ersan, AA Yalova temsilcisi

80    İsminaz Temel, ETHA editörü

81    Kamuran Sunbat, DİHA eski Çukurova muhabiri

82    Kasım Zengin, Gün Matbaacılık sahibi

83    Kazım Canlan, Cihan haber ajansı eski Ankara haber müdürü

84    Kemal Demir, TV10 kameramanı

85    Kemal Özer, Evrensel

86    Kemal Sancılı, Özgür Gündem imtiyaz sahibi

87    Kenan Karavil, Radyo Dünya genel yayın yönetmeni

88    Kibriye Evren, JinNews muhabiri

89    Mahmut Abay, Gün Matbaa çalışanı

90    Mehmet Ali Ay, muhabir, Vahdet ve Bugün gazeteleri

91    Mehmet Ali Çelebi, Özgürlükçü Demokrasi editörü

92    Mehmet Baransu, Taraf gazetesi yazarı

93    Mehmet Emin Sümeli, Gün Matbaa çalışanı

94    Mehmet Güleş, DİHA

95    Mehmet Gündem, Milliyet gazetesi eski yazarı

96    Mehmet Kuru, Zaman Eskişehir muhabiri

97    Mehmet Sıddık Damar

98    Meltem Oktay, DİHA

99    Metin Arslan, Bugün gazetesi muhabir

100    Mikail Barut, Özgür Halk Dergisi eski editörü

101    Miktat Algül, Mezitli FM genel yayın koordinatörü

102    Muhammed Sait Kuloğlu, Subuhaber.com imtiyaz sahibi

103    Muhsin Pilgir, Zaman ve Cihan haber ajansı muhabiri

104    Murat Aksoy, eski Yeni Şafak yazarı

105    Murat Çapan, Nokta sorumlu yazı işleri müdürü

106    Murat Dağdeviren, Demokrat Gebze gazetesi sahibi

107    Musa Kaya, Gün Matbaa çalışanı

108    Mustafa Erkan Acar, Bugün gazetesi haber müdürü

109    Mustafa Gök, Ekmek ve Adalet dergisi Ankara temsilcisi

110    Mustafa Gökkılıç, eski Radikal ve Habertürk TV muhabiri

111    Mustafa Göktaş, Özgür Gündem Şanlıurfa muhabiri

112    Mustafa Ünal, gazeteci, Zaman

113    Mutlu Çölgeçen, Millet gazetesi yazı işleri koordinatörü

114    Mutlu Özay, Cihan haber ajansı muhabiri

115    Mümtazer Türköne, Zaman köşe yazarı

116    Nadir Yücel, Çorum Yıldız genel yayın yönetmeni

117    Nedim Türfent, DİHA

118    Nizamettin İzgi, Batman gazetesi sahibi

119    Nuh Gönültaş

120    Nuri Durna, TRT

121    Nuri Yeşil, Azadiya Welat gazetesi Dersim temsilcisi

122    Nurullah Kaya, Gaziantep Zaman bölge temsilcisi

123    Oğuz Usluer, Habertürk eski yayın koordinatörü

124    Osman Yakut, Zaman Antalya

125    Ömer Oruç, eski Cihan muhabiri

126    Özcan Keser, TRT muhabiri

127    Özden Kınık, TRT

128    Pınar Gayıp, ETHA muhabiri

129    Reyhan Çapan, Özgür Gündem yazı işleri müdürü

130    Reyhan Hacıoğlu, Özgürlükçü Demokrasi editörü

131    Rojhat Doğru, Gale Kurdistan TV muhabiri

132    Sadık Demir, Radyo Karacadağ

133    Sait Gürkan Tuzlu, Cihan haber ajansı muhabiri

134    Sami Tunca, Mücadele Birliği dergisi yazı işleri müdürü

135    Seda Taşkın, Mezopotamya Ajansı muhabiri

136    Semiha Mete, Özgürlükçü Demokrasi dağıtımcı

137    Semiha Şahin, ETHA editörü

138    Serhat Şeftali, Zaman gazetesi eski Akdeniz bölge temsilcisi

139    Serkan Aydemir, Bitlis Aktüel gazetesi muhabiri

140    Serkan Canbaz,TRT Ankara muhabir/editör

141    Sertan Önal, Halkın Günlüğü muhabir

142    Seyid Kılıç, TRT Haber

143    Seyithan Akyüz, Azadiya Welat gazetesi Adana temsilcisi

144    Sezai Yavaş, TRT Diyarbakır bölge müdür yardımcısı

145    Şahabettin Demir, DİHA muhabiri

146    Şeref Yılmaz, Irmak TV

147    Turgut Usul, TRT muhabiri

148    Ufuk Şanlı, eski Vatan yazarı

149    Uğur Akgül, DİHA muhabiri

150    Uğur Selman Kelekçiler, Gün Matbaa çalışanı

151    Ünal Tanık, Rota Haber genel yayın yönetmeni

152    Vahit Yazgan, İzmir Zaman bölge temsilcisi

153    Veli Büyükşahin, TV 10 yöneticisi

154    Veli Haydar Güleç, TV 10 yöneticisi

155    Yakup Çetin, eski Zaman muhabiri

156    Yakup Şimşek, Zaman marka pazarlama müdürü

157    Yalçın Güler, TRT (Erzurum)

158    Yetkin Yıldız, Aktif Haber sitesi yayın yönetmeni

159    Yılmaz Kahraman, Özgür Halk dergisi editörü

160    Zehra Doğan, Jinha

161    Ziya Ataman, DİHA muhabirPaylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design