Anasayfa / Medya izleme / “Biliyor musunuz neden sahte afişi konuşuyoruz?”

26 Mayıs

“Biliyor musunuz neden sahte afişi konuşuyoruz?”

Karar, Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuk olduğu Babala TV’deki açıklamalarını manşete taşıdı

Karar gazetesinin manşetinde, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuk olduğu Babala TV programı Mevzular Açık Mikrofon’daki açıklamaları yer aldı. “Biliyor musunuz neden sahte afişi konuşuyoruz?” başlıklı haberde şöyle denildi: 

 

Kılıçdaroğlu, iktidarın terörle itham politikasının bilinçli bir tercih olduğunu belirterek “Depremzedeleri, hayat pahalılığını, işsizliği, doları konuşmamız gerekirken afişleri, suçlamaları konuştuk. Türkiye'yi bu garip süreçten çıkarıp asıl sorunları konuşmamız lazım” dedi. 

 

Kayyum atamaları hakkında konuşan CHP lideri “Biz demokrasi istiyoruz. Belde halkı bir belediye başkanı seçiyor. Bu başkan suç işleyebilir. Bu durumda delilleri toplarsınız. Mahkemeye verirsiniz, yargılanır mahkum olur. Kimse buna bir şey demez” ifadesini kullandı.”

 

“Halk el koydu, umut tazelendi”

 

BirGün gazetesinin manşetinde, 28 Mayıs’ta gerçekleşecek cumhurbaşkanlığını seçiminin ikinci turu öncesi muhalefet cephesinden gelen çağrılar yer aldı. “Halk el koydu umut tazelendi” başlıklı haberde şöyle denildi: 

 

“HDP ve Yeşil Sol Parti’nin kararını dün HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan: Bugünkü sistem karşısında birleşen oy daha çok özgürlük, demokrasi içindir. Erdoğan rejiminin taleplerin hayata geçmesindeki en büyük engel bu rejimin ta kendisidir.  Erdoğan bizler açısında bir seçenek değildir. Ve tek seçenek; onu ve temsil ettiği iktidarı değiştirmektir.

 

Emek Partisi (EMEP) Genel Başkanı Selma Gürkan: Zenginleri daha zengin ederken halkı yoksullaştıran ekonomi politikalarına dur demek için, baskı, kutuplaşma, yasak politikalarına son vermek için, emek için, demokrasi için, özgürlükler için, 28 Mayıs’ta sandığa gideceğiz, tek adam düzenine son vereceğiz!

 

SOL Parti’den ise önceki gün yaptığı açıklamada siyasal İslamcı faşizmin yenilmesi için Kılıçdaroğlu'nun destekleneceği söylendi.”

 

“Değişim kararlılığı” 

 

Evrensel gazetesinin manşetinde de muhalefetin seçim mesajları yer aldı. “Değişim kararlılığı” başlıklı haberde şöyle denildi: 

 

“Kemal Kılıçdaroğlu ve Ümit Özdağ arasında imzalanan protokoldeki kayyum maddesine ilişkin kurullarını toplayan HDP ve Yeşil Sol Parti, ikinci tur tutumlarını açıkladı: Sandığa eksiksiz gideceğiz ve tek adam rejimini değiştireceğiz.

 

Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan’dan emekçilere çağrı: Emek için, demokrasi için, özgürlükler için 28 Mayıs’ta sandığa gideceğiz. Tek adam düzenine son vereceğiz.

 

CHP Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Devrim Barış Çelik, veri güvenli ve veri hızını arttırmaya yönelik sistemlerini güncellediklerini ifade etti.”

 

“Demokrasi ittifakı hazır”

 

Cumhuriyet gazetesinin manşetinde de, “Demokrasi ittifakı hazır” denilerek muhalefet cephesinin Kemal Kılıçdaroğlu’na destek çağrıları yer aldı. 

 

“Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Halil İbrahim Sofrası”na ikinci turda Zafer ve Adalet partilerinden sonra “tereddütlerini” dile getirerek HDP de oturdu. HDP’liler, “Sandığa eksizsiz gidip tek adamı değiştireceğiz” dedi.”Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design