Anasayfa / Nasıl yapmalı / P24 atölyelerinde ödül kazananlar

27 Şubat

P24 atölyelerinde ödül kazananlar

“Nasıl yapmalı” serisinin bu yılki ilk beş atölyesinin yarışma bölümünde ödül kazananlar belirlendi

Punto 24 Bağımsız Gazetecilik Platformu'nun (P24) “Nasıl Yapmalı” gazetecilik atölyeleri dizisinde 2014-2015 akademik yılında yapılan ilk beş atölyenin yarışmalı bölümünde ödül alan çalışmalar belirlendi.

Atölye yönetmenleri ve konuşmacılarının katılımıyla yapılan değerlendirme sonunda en başarılı bulunan çalışmalara P24 tarafından 250 avro tutarında bir ödül veriliyor. Ödül alan çalışmalar önümüzdeki günlerde P24 tarafından toplu olarak yayınlanacak.
 
Haber Merkezlerinde Bir Gün 1-2 / İÜ

İstanbul Üniversitesi’nde “Haber Merkezlerinde Bir Gün”     başlığıyla akademisyenler ve öğrenciler için 26 ve 28 Kasım 2014’te iki ayrı atölye düzenlendi. Atölyeleri Doğan Akın yönetti.

Akademisyenlerin katıldığı atölyede sunumlar ve soru-cevap bölümünün ardından, yarışma bölümünde atölye konusuyla ilgili olarak katılımcılardan bir makale istendi. Konu başlığı, aynı atölyenin yeniden sunumlarında da tekrar edilmek üzere, "Neden gazeteci olmak isteriz" olarak belirlendi. Araştırma görevlisi Serkan Bulut'un makalesinin ödüllendirilmesine karar verildi.

Öğrenciler için düzenlenen atölyenin yarışma bölümüne gönderilen 16 çalışmadan Ege Öztokat ile Efe Sönmez'in ödevlerinin ödüllendirilmesi, ödülün bu iki öğrenci arasında paylaştırılması kararlaştırıldı.
 
Haber Merkezlerinde Bir Gün / CÜ

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde 11 Aralık 2014 günü Doğan Akın’ın yönetiminde düzenlenen “Haber Merkezlerinde Bir Gün” atölyesinin yarışma bölümünde atölyeye katılan öğrencilerden "Neden gazeteci olmak isteriz" konulu bir makale yazmaları istendi.

Yarışmaya gönderilen 23 çalışmadan Bahar Malkoç ve Merve Eroğlu'nun ödevlerinin ödüllendirilmesi, ödülün bu iki öğrenci arasında paylaştırılması kararlaştırıldı.
 
Veri Gazeteciliği

23 Aralık 2014 tarihinde İstanbul Üniversitesi’nde Pınar Dağ’ın yönettiği Veri Gazeteciliği Atölyesi'nde Begüm Erginbay, Efe Altay ve Efe Sönmez'in trans kadın cinayetlerine ilişkin çalışması ödülü paylaştı. Çalışmayı buradan okuyabilirsiniz.
 
Ayrımcılık ve Haberlerde Ayrımcı Dil

İstanbul Üniversitesi'nde Yavuz Baydar’ın yönetiminde 14 Ocak 2015’te düzenlenen “Ayrımcılık ve Haberlerde Ayrımcı Dil” konulu atölye kapsamında düzenlenen yarışmada birincilik ödülüne, Nefes Alıyorsun, Daha Ne İstiyorsun?” başlıklı haber-röportaj çalışmasıyla Efe Altay layık görüldü. Altay'ın mülakatı, CHP Beşiktaş Belediye Meclis Üyesi seçilen ve 2004 senesinden beri insan hakları ve LGBT aktivisti Sedef Çakmak'la medyadaki nefret söylemi ve ayrımcılık konusunda sıkışmış bir kimliğin gelişmelere bakışını yansıtıyor. (P24)

Etiketler: punto24 , gazetecilik , seminer , öğrenci , yarışma , ödül , istanbul üniversitesi

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design