Anasayfa / UNESCO-Medya / Hakikat zamanı! geldi

28 Ekim

Hakikat zamanı! geldi

P24 olarak UNESCO desteğiyle başlattığımız “Hakikat zamanı!” etkinlikleri gazetecilere yönelik ilk eğitim semineriyle yola çıktı.

Hakikat sonrası çağda medyaya güveninin yeniden tesis edilmesi için başlattığımız “Hakikat zamanı!” etkinliklerinde amaç, habercilikte bilgi, demeç ve verilerin doğrulanması pratiğini hayata geçirmeye, yaygınlaştırmaya, her bir haber kuruluşunun kendi bünyesinde kurumsallaştırmaya ve kalıcılaştırmaya yönelik bir süreci başlatmak.

Bu kapsamda gazetecilere yönelik bir dizi çevrimiçi eğitim semineri düzenleyeceğiz. P24 Bağımsız Gazetecilik Platformu olarak UNESCO desteğiyle hayata geçirdiğimiz bu proje kapsamında ayrıca sağlık haberciliği, veri gazeteciliği ve iddia kontrolü alanlarında P24 Akademi programına entegre olacak üç ayrı eğitim modülü de hazırlıyoruz. 

İlk eğitim seminerimizde Doğruluk Payı, Teyit, TGS Akademi, Gazete Duvar ekipleri ayrı ayrı sunum ve uygulamalı eğitimleriyle yer alacak. 30-31 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek bu çevrimiçi atölyede haber doğrulamanın temel ilkelerine ve yöntemlerine dair kapsamlı bilgi ve deneyim aktarımı hedefleniyor. 

İki gün sürecek ve beş oturumdan oluşan eğitimi tamamlayan gazetecilere P24 Bağımsız Gazetecilik Platformu tarafından, UNESCO onaylı birer eğitim sertifikası vereceğiz.

İlk eğitim seminerimiz hakkında ayrıntılı bilgiye ve başvuru formuna şu bağlantıdanulaşabilirsiniz. Katılmak isterseniz lütfen formu doldurun.Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design